HEAD-UP displej HUD 01 Akce

HEAD-UP displej HUD 01

Univerzální "Head-up display" - prvek aktivní bezpečnosti, snižuje pravděpodobnost nehody, zrcadlově zobrazuje otáčky a rychlost vozidla na čelním skle, podobný systémům známým z luxusních vozidel, umožní řidiči soustředit se na situaci před vozidlem.

specifikace

Kód zboží:
HUD 01
Záruka:
24 měsíců
Dostupnost:
skladem
Běžná cena bez DPH
1.900,00 Kč
Běžná cena s DPH
2.299 Kč
Akční cena bez DPH
1.219,01 Kč
Akční cena s DPH
1.475,00 Kč
Sleva
-36 %

cena

1.219,01 bez DPH1.475 vč. DPH 

Univerzální "Head-up display" - prvek aktivní bezpečnosti, snižuje pravděpodobnost nehody, zrcadlově zobrazuje otáčky a rychlost vozidla na čelním skle, podobný systémům známým z luxusních vozidel, umožňuje řidiči hledět vpřed na cestu během sledování údajů, které se zobrazují v jeho zorném poli.

Během jízdy vysokou rychlostí například v noci, pohled řidiče směrem dolů na přístrojový panel způsobí, že vozidlo projde velkou vzdálenost (při 90 km/h je to neuvěřitelných 50 metrů za 2 sekundy), aniž by měl řidič možnost zareagovat v případě, že se vyskytne nehodová situace. Na prevenci těchto nebezpečných situací, jsou některé luxusní vozidla vybavená systémem HUD displejem, který promítá důležité informace (hlavně rychlost) na čelní sklo řidiče do výšky pohledu, což umožní, že řidič nemusí klopit zrak na přístrojový panel a tak minimalizuje čas, když vozidlo a prostor před ním není kontrolován. Takové řešení snižuje pravděpodobnost nehody. Další výhodou je lepší kontrola rychlosti vozidla v měřených úsecích, kdy má řidič údaj o rychlosti neustále před očima v zorném poli.

Zařízení je napájeno a čte údaje z diagnostické zásuvky vozu OBD II. Instalace a nastavení mohou být provedeny v průběhu 3 minut. HUD Displej se umístí na přístrojovou desku, a položí se na protiskluzovou podložku, případně se upevní oboustrannou 3M lepící páskou (není součástí balení). V případě použití bez reflexní fólie, doporučujeme umístit displej co nejblíže k čelnímu sklu, čímž se minimalizuje stín zobrazovaných číslic. Pro úplné odstranění stínu číslic na čelním skle je třeba nalepit na vnitřní stranu čelního skla reflexní fólii. HUD displej je připojen kabelem k diagnostické zásuvce vozidla.

Vlastnosti HUD 01:

  • zobrazení údajů: aktuální rychlost a otáčky motoru
  • jednotky rychlosti: km/h
  • jednotky otáček: v 1000/min
  • světelný senzor: jas displeje se přepne v závislosti na okolním osvětlení
  • použití pro většinu osobních vozidel (s diagnostickou zásuvkou OBD II)
  • podpora vozidel se systémem START/STOP
  • použití bez, nebo s reflexní fólií (v balení)


Poznámky:
Je třeba si předem ověřit typ diagnostické zásuvky ve vozidle, OBD II se začala používat přibližně od roku 2002 (v závislosti na výrobce). Starší diagnostická zásuvka OBD podporována není! (fyzicky je ale shodná s OBD II).

Reflexní fólie nemá certifikát pro použití na silničních komunikacích. 

Při prvním použití ve vozidle a při změně vozidla třeba provést reset zařízení (viz návod)

KOMENTÁŘE A DOTAZY

Přidat komentář nebo dotazPřidat komentář nebo dotaz

Poslat dotaz
 
  Uživatelná návod 542.66 kB

×